ogłoszenia - Trójcy Świętej
sobota 30.05.2026
DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31.05.2026.
Dziękujemy parafianom za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę. W następnym tygodniu
w sobotę od godz. 8.oo prosimy parafian z rejonu: Koło Drogi – Pola:
od pani Zofii Ciechanowskiej do pani Lucyny Zabielskiej.
Zapraszamy chętnych na piątkowe adoracje Najśw. Sakramentu godzinę przed wieczorną Mszą św.
W najbliższym tygodniu szczególnie zapraszamy różę MB Dobrej Rady.
O godz. 16.oo ostatnie w tym roku Nabożeństwo majowe, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.
Bezpośrednio po nim Msza św.
Dzieci, które chodziły na nabożeństwa majowe i mają w większości uzbierane naklejki zapraszamy jutro /poniedziałek/ na Mszę św. wieczorną.
Osoby przygotowujące ołtarze na procesję Bożego Ciała zapraszamy po ich odbiór we wtorek po Mszy św. wieczornej.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 z procesją Eucharystyczną oraz o godz. 16.00.
Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodsze do sypania kwiatków i dzwonienia, OSP, chór parafialny i scholę, grupy duszpasterskie parafii, KGiGW oraz wszystkich, którzy nie wstydzą się wiary w Chrystusa
i chcą ją publicznie wyznać. Domy dekorujemy obrazami Pana Jezusa lub emblematami eucharystycznymi.
Członkowie Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać jak co roku chlebki. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wykupienie miesięcznego dożywiania dzieci w jednej ze szkół w Czadzie. Koszt miesięcznego wyżywienia jednego dziecka wynosi ok. 38 zł.
Przez nabycie symbolicznego chlebka możemy pomóc tym, którzy na co dzień zmagają się
z ubóstwem i głodem.
Prosimy bardzo i przypominamy, że w czasie procesji obowiązuje nas godne katolika zachowanie oraz odpowiedni do tej uroczystości strój.
Dotyczy to również Mszy św. oraz nabożeństw okresu letniego.
Przez Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni.
Zapraszamy do licznego udziału. W następną niedzielę procesja po sumie.
W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 17.oo
W następną niedzielę adoracja Najśw. Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
W następną niedzielę członkowie OSP Libusza będą zbierać podpisy pod obywatelskim budżetem.
Chodzi o ogólnodostępne defibrylatory AED na Domu Strażaka.
Strażacy będą tłumaczyć jak wypełnić kartę do głosowania.
Trzeba mieć ze sobą numer PESEL oraz mieć ukończone 16 lat.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Belczyk – lat 76.
Polecamy go w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.
.jpg)




.png)














